Vzniká nová politická sila SPOLU – občianska demokracia

Vzniká nová politická sila SPOLU – občianska demokracia

O budovanie demokracie v našej mladej krajine sa musíme každý pričiniť svojim dielom. Ja som sa o to vždy snažila angažovaným umením, zdôrazňovaním zodpovednosti za našu budúcnosť v širokom okruhu mojich kolegov, priateľov, známych i neznámych. Dostala som sa tak až k politike, najskôr komunálnej a napokon i tej parlamentnej.

Prečo? Pretože som sa nechcela prizerať tomu, aby aj moje dieťa zažilo obmedzovanie v štúdiu či svojej práci tak, ako zažívala moja generácia. Pretože som sa nechcela a nechcem prizerať tomu, ako sa celé skupiny ľudí v našej spoločnosti dlhodobo prehliadajú. Pretože som presvedčená, že Slováci majú potenciál rozvinúť svoju krajinu k úspechu.

Nikdy som nebola členkou žiadnej strany, no vždy som v politike chápala potrebu spájania síl. Pamätám si časy, keď nás ako aktivistov mali len za bezvýznamných krikľúňov. Komunistickí pohlavári pred revolúciou i po nej sa nám obstávajúc v pozadí v dlhých čiernych kabátoch posmievali popod nos. Nevzdali sme to, spájali sme sily a zrazu sme stáli zoči-voči takýmto ľuďom na politickej scéne. Dnes už vieme, že všetko je možné. Dnes už vieme, že Slovensko môže naplniť svoj potenciál úspešnej krajiny.

Práve 17. novembra v bratislavskej Umelke, kde pred 28 rokmi vznikala Verejnosť proti násiliu, spolu s množstvom šikovných, vzdelaných ľudí a skúsených odborníkov z rôznych oblastí jasne povieme, že sme pripravení nadviazať na odkaz Nežnej revolúcie a pomôcť naplniť potenciál úspešného Slovenska. Som hrdá, že môžem byť pri tom a odhodlaná priložiť ruku k dielu.

Potrebujeme sa vrátiť k hodnotám novembra ’89 a ich napĺňaním vrátiť ľuďom dôveru v zastupiteľskú demokraciu. Na množstve pozitívnych príkladov na Slovensku vidíme, že to ide. A ja verím, že to môže ísť aj vo veľkej politike. Musíme sa však o to pokúsiť spolu.

Pridajte sa aj vy. Viac na www.stranaspolu.sk a facebook.com/stranaspolu/.

Novinky

Kontakt