V kraji máme teraz šancu dokázať, že politika sa môže robiť aj slušne

V kraji máme teraz šancu dokázať, že politika sa môže robiť aj slušne

Minulý rok som získala dôveru voličov a stala sa poslankyňou Národnej rady. Vieru v to, že sa politika dá robiť slušne som zatiaľ nestratila, aj keď v parlamente naráža neustále.

V pozícii opozičnej poslankyne je náročné presadiť systémové zmeny, no spolu s kolegami sa snažíme otvárať témy zlepšenia otvorenosti samospráv, transparentnosti, regulácie hazardu či slušných mzdových podmienok zamestnancov verejnej správy. Do politiky som vstupovala po tom, čo pred našimi snahami úradníci zatvárali dvere a nepočúvali nás. Ako poslankyňa dnes aktívnym ľuďom, ale napríklad aj zástupcom inštitúcií a organizácií z kraja, otváram dvere na ministerstvách či riaditeľstvách v Bratislave.

Práve to, že množstvo času trávim doma v Banskej Bystrici a cestami po kraji, mi dodáva kontakt s dennodennými problémami života. Keď sa ako mestská poslankyňa za centrum mesta priebežne zaoberám zlou sociálnou situáciou ľudí, opravami jám na Triede SNP, riešením schodov na Jegorovovej či dopravnej situácie na Sídlisku, skutočne mi porovnávanie ega niektorých kolegov v parlamente príde vrcholne nemiestne. Zvlášť v situácii, keď nám kraj ovládajú ľudia obhajujúci ideológiu nenávisti a intolerancie. Aj preto som si dala za cieľ presvedčiť čo najviac slušných a odhodlaných ľudí, aby nelámali nad politikou palicu. Nezmierim sa s tým, aby sme večne mali politickú reprezentáciu oligarchických diktátov či širokých ramien.

Som hrdá, že človek ako Ján Lunter nabral odvahu a má chuť dať nášmu kraju nový impulz. Ešte viac ma teší, že sa nám podarilo spojiť silný a odhodlaný tím, ktorý chce pracovať na vízii kraja s fungujúcou integrovanou dopravou, podporujúceho miestnych podnikateľov, ale aj vzdelanie a zamestnanie obyvateľov. Nič som v živote nedostala zadarmo a viem, že ani kraj nebude mávnutím čarovného prútika pozlátený. Ak sa však 4. novembra spojíme v podpore slušných ľudí, získame šancu vykročiť správnou cestou.

Novinky

Kontakt