Spolu za silné regióny

Spolu za silné regióny


Od divadla a občianskeho aktivizmu ma do politiky vtiahol často nepochopiteľný prístup zástupcov štátu k ľuďom. Cítila som, že musím vysvetľovať potreby ľudí priamo pri zdroji.

V roku 2016 som dostala dôveru voličov v parlamentných voľbách a začala som v hlavnom meste vysvetľovať, ako si žijeme ďalej od Bratislavy a ako je možné, že sa na Slovensku začala presadzovať nenávistná politika. Naše opozičné návrhy na posilnenie kompetencií obcí a miest, na zlepšenie kontroly verejného života či praktickej pomoci konkrétnym skupinám obyvateľov koalícia automaticky zamietala, a tak som sa snažila svoje postavenie využiť priamo.

Zároveň som otvorila mobilnú poslaneckú kanceláriu a posledné roky trávim na cestách po slovenských regiónoch. Problémy, na ktoré narážam, sa opakujú od obce k obci, od mesta k mestu. Hovoríme o chýbajúcej infraštruktúre vodovodov a kanalizácií, zničených cestách, chýbajúcej dostupnosti zdravotnej starostlivosti, sociálnych službách pre seniorov i chýbajúcom nájomnom bývaní.

Premiér a ministerka vnútra otvorene kritizujú Slovákov v zahraničí či Bratislave, že chcú vo voľbách rozhodovať o Slovensku, ale neuvedomujú si, že práve vlády ich strany vyhnali zanedbávaním nášho vidieka ľudí z regiónov do väčších miest a zahraničia.

Aj toto posilňuje moje odhodlanie nepoľaviť. Stretnutia so stovkami, možno až tisíckami ľudí, ktorí to na Slovensku stále nevzdávajú, ma motivujú pracovať ďalej. Som presvedčená, že Slovensko môžeme posunúť dopredu vtedy, keď si štát uvedomí, že je len tak silný a rozvinutý, aký kvalitný je život ľudí aj v jeho dnes najzabudnutejších regiónoch.

Regióny sú dušou našej krajiny a nezaslúžia si byť opomínané. V rámci koalície PS/SPOLU som preto iniciovala vznik Desatora pre vidiek – akčného plánu najdôležitejších oblastí, v ktorých sa štát musí začať aktívne angažovať, aby sme podporili rozvoj našich regiónov a zvyšovanie životnej úrovne všetkých občanov.

My v koalícii PS/SPOLU máme v rukách plán skutočných riešení a rovnako aj odhodlanie ho presadiť. Verím, že po 29. februári sa prebudíme do politicky nového rána, kde vznikne nová nádej pre férové a slušné Slovensko pre všetkých občanov bez rozdielu.

Novinky

Kontakt