Letné témy pretrvávajú

Letné témy pretrvávajú

Počas letných mesiacov som precestovala množstvo regiónov a dedín, ktorých meno ste možno ešte nikdy nepočuli a možno ani nikdy počuť nebudete. Všade však žijú ľudia odhodlaní urobiť svoj kus práce pre lepší život vo svojej obci, vo svojom okolí.

Nápad založiť mobilnú poslaneckú kanceláriu vznikol pri našich cestách za občanmi. Keď sme si uvedomili, že na Slovensku sú stále mestá, dediny či celé mikrorégióny, ktoré nemajú svojich zástupcov nielen v parlamente, ale dokonca ani len v župných zastupiteľstvách. Ich hlas sa tak potichu vytráca a problémy ľudí žijúcich v týchto oblastiach nie sú ani len zmapované. Rozhodli sme sa, že sa to pokúsime napraviť. Sfunkčnili sme mobilnú poslaneckú kanceláriu v dodávke tak, aby bola dostupná všetkým obyvateľom aj v tých najzabudnutejších oblastiach.

A naše cesty nekončia. Snažíme sa v čo najväčšej miere navštevovať malé obce s len pár stovkami obyvateľov, navštevujeme farmárov či ľudí, ktorí sa snažia podnikať, inovovať, vytvárať slovenské produkty. Čím viac sme takýchto ľudí objavovali a navštevovali, tým viac v nás narastala hrdosť na to, že napriek skutočne ťažkým podmienkam v našom štáte, ktoré malým a stredným podnikateľom neprajú, títo podnikatelia vyrábajú produkty európskej úrovne

Boli sme v Novohrade, kde sme navštívili Veľký Krtíš, Hrušov, Dolnú Strehovú, Kirť či Čelovce. Na Považí napríklad farmárov v obciach Bolešov, Mikušovce či Ludanice a Nitrianska Streda. Na Zemplíne Michalovce, Drahňov, Senné, Zalužice. Na juhu či západe Slovenska aj Nové Zámky, Hurbanovo či Svätý Peter, Miloslavov, Vištuk a Pezinok. Mobilná poslanecká kancelária neobišla ani Zlaté Moravce, Spišskú Novú Ves, Poprad, Bardejov, Revúcu či Senec,…

A témy, o ktorých sme hovorili s ľuďmi napríklad aj na opačnom konci Slovenska, teraz napĺňajú moje dni aj v Bratislave. Popri aktuálnom programe zasadnutia v parlamente sa snažím zvyšný čas venovať práve stretnutiam k bližšiemu zisťovaniu stavu, pre ktorý problémy v našich regiónoch pretrvávajú. Zároveň sme sa s kolegami zo strany SPOLU – občianska demokracia pustili do prípravy legislatívnych návrhov, ktoré majú reflektovať práve problémy našich farmárov či problémy malých samospráv.

Novinky

Kontakt