Funkciu mestskej poslankyne môžem zodpovedne a s dôverou odovzdať ďalej

Funkciu mestskej poslankyne môžem zodpovedne a s dôverou odovzdať ďalej

Poslankyňa NRSR Viera Dubačová (SPOLU – občianska demokracia) sa vzdá funkcie poslankyne Mestského zastupiteľstva v Banskej Bystrici ešte pred koncom riadneho funkčného obdobia. Chce viac času venovať svojim aktivitám pre podporu Banskobystrického kraja a budovaniu strany SPOLU. Tento krok zvažovala už po vlaňajších krajských voľbách, kde získala dôveru voličov ako poslankyňa župného zastupiteľstva. Voči voličom v centre B. Bystrice sa však chcela zachovať zodpovedne, dokončiť svoju prácu a nepripustiť predčasným odstúpením posilnenie strany SMER-SD v mestskom zastupiteľstve.

„Práve legislatívne problémy, na ktoré narážame často aj na meste a skúsenosti, ktoré práca komunálnej poslankyne prináša, ma motivovali pokračovať vo svojej politickej ceste ďalej. Súčasný výkon poslaneckej práce v regióne a zároveň na národnej úrovni je možné zvládať a prináša priame prepojenia z praxe, ktoré sú vo veľkej politike veľmi užitočné,“ hovorí Viera Dubačová.

„Po tom, čo som dostala veľkú dôveru voličov nášho okresu aj v minuloročných voľbách do zastupiteľstva BBSK, pri ktorých som sa snažila podporovať Jána Luntera v boji za prinavrátenie slušnej tváre nášmu kraju, som sa rozhodla, že sa už znovu nebudem uchádzať aj o funkciu mestskej poslankyne. Zvlášť po tom, ako som sa odhodlala aktívne venovať aj budovaniu novej politickej strany SPOLU – občianska demokracia s ľuďmi, ktorí ma presvedčili, že to vo veľkej politike myslia vážne a aj po rokoch v nej sa môžu pozrieť do zrkadla,“ hovorí poslankyňa.

„Zároveň som si však povedala, že sa určite zachovám zodpovedne a nemôžem sklamať ani dôveru voličov, ktorí mi ju vyjadrili pred štyrmi rokmi v komunálnych voľbách. Na jednej strane som sa ešte snažila dokončiť rozpracované témy a zároveň by bolo nezodpovedné odstúpiť hneď po voľbách do VÚC, a uvoľniť tak v mestskom zastupiteľstve miesto kandidátovi strany SMER-SD,“ podotýka Dubačová.

Viera Dubačová získala v prvom banskobystrickom obvode v roku 2010 ako nezávislá kandidátka s výrazným odstupom najviac hlasov spomedzi tamojších kandidátov (1939 hlasov). V rámci minuloročných volieb do zastupiteľstva BBSK získala v rámci okresu Banská Bystrica 9 543 hlasov.

Poradie náhradníkov v banskobystrickom mestskom zastupiteľstve sa však zmenilo po tom, čo väčšinový klub SMER-SD, SNS s ďalšími podporovateľmi zvolil v závere minulého mesiaca jedného zo svojich poslancov (J. Šaba, pozn.) za hlavného kontrolóra mesta.

„Keďže chcem začať venovať ešte viac času budovaniu strany SPOLU – občianska demokracia a podľa možností i podpore nášho kraja na všetkých úrovniach, rozhodla som sa vzdať sa funkcie už teraz. Zodpovedne a s dôverou môžem odovzdať svoje kreslo ďalej Martinovi Úradníčkovi, ktorý bol vo voľbách kandidátom hlásiacim sa k Banskobystrickej alternatíve. Veľmi dobre pozná problémy nášho volebného obvodu, záleží mu na našom meste a počas svojej kariéry urobil veľa pre propagáciu nášho mesta doma i v zahraničí. Som presvedčená, že bude mimoriadne platným poslancom a verím, že nielen do konca aktuálneho funkčného obdobia,“ dodala Viera Dubačová.

V banskobystrickej komunálnej politike pôsobila tretie volebné obdobie a spolupracovala s nezávislými poslancami združenými v klube Banskobystrická alternatíva, ktorí sa dlhodobo snažili o presadzovanie transparentných pravidiel fungovania samosprávy a čo najväčšieho zaangažovania verejnosti do rozhodovania o meste.

Novinky

Kontakt