Dokázali sme to, Kotleba ako župan končí

Dokázali sme to, Kotleba ako župan končí

Na začiatku všetkých ľudských snažení je drobná myšlienka, ktorá sa môže zrodiť v hlave kohokoľvek z nás. A tá môže narastať. Ak nájde dobrú živnú pôdu, ak je pevné naše presvedčenie o nej, ak veríme, že kráčame za správnym cieľom.

Ďakujem všetkým ľuďom, ktorí uverili, že zmena v Banskobystrickom kraji môže nastať. Ďakujem mladým ľuďom, ktorí zobrali budúcnosť nášho regiónu a Slovenska do svojich rúk. Ďakujem, že presvedčili svojich rodičov, aby neboli ľahostajní. A chcem odkázať aj generácii svojich rovesníkov, aby sme už sebe i našim deťom nehovorili to známe „nedá sa“. Nie je to len o tom, že sa zmenila doba, ale najmä o tom, že my sami sme postupne zmenili našu spoločnosť. „Nedá sa“ už neexistuje. Stačí preto jediné, nezostať ľahostajnými.

A dovolím si vysloviť poďakovanie aj za dôveru, ktorú mi svojimi hlasmi vyslovilo 9 543 voličov v banskobystrickom okrese. Veľmi si vážim mandát a dôveru voličov i dôvody, pre ktoré ma volili. Práca v regionálnej i celoštátnej politike zároveň má svoje obsahové prepojenia, na základe ktorých aj pracujem v Národnej rade. Predkladala som a aj aktuálne s kolegami predkladáme návrhy v súvislosti so Zákonom o obecnom zriadení či zákonoch o VÚC. Určite však nie som zberateľkou funkcií, čo mi niektorí po voľbách vytkli. S ohľadom na nový mandát poslankyne BBSK sa už v budúcoročných voľbách nebudem uchádzať o mandát poslankyne Mestského zastupiteľstva v Banskej Bystrici, ktorú budem ďalej hájiť v krajskom parlamente. Nemá význam vzdávať sa teraz na posledný rok funkčného obdobia tohto mandátu, a uvoľniť tak priestor kandidátovi koalície strán SMER-SD, SNS, SDKÚ-DS. Navyše mám v rámci mesta a v spolupráci s mestským úradom rozpracovaných množstvo tém či riešení sociálnych prípadov, ktoré chcem dotiahnuť. Do všetkej práce sa snažím ísť vždy naplno a tento svoj prístup určite nezmením.

Novinky

Kontakt